NÁVŠTEVNÉ HODINY
Zobraziť rozpis

PRVÝ KONTAKT
033/6482 111

Zasadili sme Stromy úprimnosti

Po úspechu projektu Stromy úprimnosti a odkazov pre pacientov na psychiatrických klikách a oddeleniach po celom Slovensku sa k tejto aktivite pridala aj naša nemocnica. Odkazy na stromoch úprimnosti zanechajú pacienti v deň svojho prepustenia pre pacientov, ktorých hospitalizácia ešte len začína.

Stromy na jednotlivých klinikách sme „zasadili“ za účasti hlavnej odborníčky MZ SR pre psychiatriu a jednej z iniciátorov projektu doc. Ľubomíry Izákovej, ktorá pripravila pre personál kliník aj inšpiratívny workshop. V rámci neho náš personál napísal prvé odkazy pre pacientov, ktoré spoločne „zavesil“ na stromy pripravené pacientami Psychosomatickej kliniky, a ktoré posielajú pacientom motivačné odkazy. Snažíme sa im tým dať najavo, že byť tu pre nich je nielen naša práca, ale aj naše poslanie.

Táto aktivita, ktorá sa začala na Slovensku na svetový deň duševného zdravia (10. októbra), je súčasťou celého súboru krokov smerujúcich k humanizácii psychiatrickej starostlivosti,. K nim sa naša nemocnica aktívne hlási a v uplynulom období ich realizuje v nebývalej miere. Veríme totiž, že stigmatizácii duševných ochorení by malo v 21. storočí definitívne odzvoniť.